Prvním plemenem chrta, které se v naší domácnosti objevilo, byl v roce 1991 afgánský chrt, ale při návštěvě dostihů jsem čím dál více obdivovala malé rychlé vipety, kteří sice neoplývali závoji krásné dlouhé srsti, ale jejich povaha, krásné oči, elegance a výkony na dráze si mě zcela získali! A bylo rozhodnuto, v listopadu 1992 se k nám stěhovala fenka vipeta QUESTA z Hedvábí, od p. ing. Kalouskové. Povahově úžasné zvíře, dokonalá diplomatka, absolutně poslušná, na druhé straně špatně krmitelná, dosti subtilní a většina o ní mluvila jako o outsiderovi. Ale v čem nevynikala silově to 200 násobně vyvážila svým srdcem a za svůj život dokázala vyhrát spousta dostihů (vyhrávala je pro mě, vím to…) a na výstavách jsme spolu dosáhli až na titul Českého šampiona…Nechala nám po sobě 2 vrhy štěňat (A, B Lásky dar), jejíž dcery doufejme povedou dál její krev. Dnes již není mezi námi, ale byla první a stála na počátku všeho.
A tak to všechno začalo… Během dalších let v mé domácnost vedle vipetů postupně žila i další plemena psů barzoj, čínský chocholatý pes, akita inu...

Dnes se v kynologii angažuji především prací v chovatelských klubech, složila jsem zkoušky a stala se Skupinovou rozhodčí pro exterier psů (sk. X - chrti) a Rozhodčí pro dostihy a coursing. V Klubu chovatelů naháčů jsem odchovala několik vrhů plemene Čínský chocholatý pes ( A - F Lásky dar), kdy poslední vrh je  v současné době součástí chovu tohoto plemene, zároveň jsem několik let zastávala v tomto klubu funkci kontrolora vrhů + výstavního a bonitačního referenta. V současné době zastávám funkci  Poradkyně chovu pro plemeno whippet a greyhound v Klubu chovatelů chrtů anglických dostihových plemen. Ale především jsem chovatelkou s několika letou praxí veterinární techničky a nechybí mi zkušennosti ani po této stránce.

     Své teoretické vědomosti i praktické dovednosti jsem si zvýšila studiem na vysoké škole - Česká zemědělská univerzita - obor Zootechnika - specializace kynologie a získala titul Bc. Následně jsem dokončila vysokoškolské studium v oboru Zájmové chovy zvířat a získala titul Ing. Má diplomová práce byla na téma "Whippet – délka života, nejčastější choroby a příčiny úhynu", kterou jsem zdárně obhájila.

Se svými psy absolvuji dostihy, coursingy a výstavy po celé Evropě. Tímto chci poděkovat celé své rodině, která mě v mém nadšení podporuje a lecos mi odpustí…

Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici FCI vlastním od roku 1995 - Lásky dar

K dnešnímu dni jsem odchovala 11 vrhů Whippetů, 6 vrhů plemene Čínský chocholatý pes a 1 vrh plemene Border kolie. Řada z nich dosáhla na výstavní nebo pracovní titul šampion

Návštěva Anglie - Crufts 2005

Krátce se také musím zmínit, že kromě psů, jsem od svého dětství velkým milovníkem koní, a to mě neopustilo do dnešních dní. A tak kromě smečky skvělých psů, jsem byla i majitelkou klisny americké klusačky jménem Elegance Girl, od které jsem odchovala 2 hříbata, hřebečky Esprit Lucky Boy (po Loutanos Orion, holšt.) a Esteem Lucky Boy (po Christy Haller, connemara). V současné době jsem majitelkou anglické plnokrevné klisny Meggi Anne.

Elegance Girl a Esteem Lucky Boy

ESPRIT LUCKY BOY

 

Zde uvádíme www stránky našich dalších zvířecích společníků:

teddykralicek-chov.webnode.cz

kone-elegance.webnode.cz

laskydar.whippet.cz

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.